- Menu Główne BIP
- Załatwianie spraw w Urzędzie
- Dostęp do informacji publicznej
- Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 06 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001r. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) informacja nieudostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.
- Ustawa o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2022 poz. 902)
- Klauzula informacyjna dotycząca dostęp do informacji publicznej (79,80KB)
Proponowany wzór wniosku:
Wzór wniosku (67,44KB)
Wzór wniosku wersja dostosowana dla osób niepełnosprawnych (15,10KB)
Wnioski o udostępnienie informacji publicznej można składać do Urzędu Miasta Włocławek w jeden z poniższych sposobów:
- Osobiście w siedzibie Urzędu:
Dopuszcza się dostarczenie wniosku na następujących nośnikach danych:
1) pamięć masowa USB
2) płyta CD, DVD. - Pocztą na adres:
Urząd Miasta Włocławek
Zielony Rynek 11/13
87-800 Włocławek - Pocztą elektroniczną na adres email:
- Poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu na portalu: ePUAP
UWAGA !!!
Za pośrednictwem m.in. strony internetowej, do Urzędu Miasta kierowane są prośby o udostępnienie materiałów niezbędnych przy pisaniu prac dyplomowych przez studentów. Prośby te formułowane są często w sposób ogólny i nie wskazują na konkretne dokumenty, dane lub materiały będące w posiadaniu tut. Urzędu. Niejednokrotnie prośby te mylnie kierowane są do Urzędu Miasta. W takich przypadkach udzielenie pomocy ze strony Urzędu Miasta nie jest możliwe.
Wybór oraz opracowanie materiałów i dokumentów niezbędnych do napisania pracy jest obowiązkiem piszącego i Urząd Miasta nie może go w tym wyręczać.
Wyciąg z ustawy z dnia 06 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2022 poz. 902):
Art.13. [Termin udostępnienia informacji publicznej]
1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.
2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
Art.14. [Forma udostępnienia informacji publicznej]
1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie zgodnych z wnioskiem, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje podmiot obowiązany do udostępnienia, nie umożliwiają udostępnienia informacji w sposób i w formie określonych we wniosku.
2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w sposób lub w formie określonych we wniosku, podmiot obowiązany do udostępnienia powiadamia pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W takim przypadku, jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.
Art.15. [Koszty związane z udostępnieniem informacji publicznej]
1. Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, o którym mowa w art. 10 ust. 1, podmiot obowiązany do udostępnienia ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
2. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, powiadomi wnioskodawcę o wysokości opłaty. Udostępnienie informacji zgodnie z wnioskiem następuje po upływie 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawcy, chyba że wnioskodawca dokona w tym terminie zmiany wniosku w zakresie sposobu lub formy udostępnienia informacji albo wycofa wniosek.
Art.16. [Odmowa udostępnienia informacji publicznej. Umorzenie postępowania. Odwołanie od decyzji]
1. Odmowa udostępnienia informacji publicznej oraz umorzenie postępowania o udostępnienie informacji w przypadku określonym w art. 14 ust. 2 przez organ władzy publicznej następują w drodze decyzji.
2. Do decyzji, o których mowa w ust. 1, stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, z tym że:
1) odwołanie od decyzji rozpoznaje się w terminie 14 dni;
2) uzasadnienie decyzji o odmowie udostępnienia informacji zawiera także imiona, nazwiska i funkcje osób, które zajęły stanowisko w toku postępowania o udostępnienie informacji, oraz oznaczenie podmiotów, ze względu na których dobra, o których mowa w art. 5 ust. 2, wydano decyzję o odmowie udostępnienia informacji.