Zarządzenie Nr 106/2025 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 17 marca 2025 r. w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia należnego Gminie Miasto Włocławek z tytułu obciążenia nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Miasto Włocławek, Miasta na Prawach Powiatu oraz będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Włocławek, służebnościami gruntowymi i przesyłu.
Na podstawie art. 30 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1465, poz. 1572, poz. 1907, poz. 1940), w związku z § 3 i § 5 uchwały nr XLVIII/117/2018 Rady Miasta Włocławek z dnia 31 sierpnia 2018 r. w sprawie zasad obciążania nieruchomości stanowiących własność lub będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Włocławek służebnościami gruntowymi i przesyłu (Dziennik Urzędowy Województwa Kujawsko - Pomorskiego z 2018 r., poz. 4487),
zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Wysokość wynagrodzenia należnego Gminie Miasto Włocławek z tytułu obciążania nieruchomości służebnościami gruntowymi i przesyłu, zwanymi dalej „służebnościami”, ustala się w oparciu o operat szacunkowy, określający wysokość zmniejszenia wartości prawa własności nieruchomości, na skutek ograniczeń wynikających z ustanowienia służebności, sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego, działającego na zlecenie Gminy Miasto Włocławek, powiększonego o należny podatek od towarów i usług wynikający z ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2024 r., poz. 361 ze zm.).
2. Koszty związane ze sporządzeniem operatu szacunkowego, powiększone o należny podatek od towarów i usług wynikający z ustawy z dnia 11 marca 2004 r., o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2024 r., poz. 361 ze zm.), ponosi strona, na rzecz której jest ustanawiana służebność.
§ 2. Wysokość wynagrodzenia z tytułu obciążania nieruchomości gruntowych, stanowiących własność lub będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Włocławek, w przypadku realizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na przyłączeniu do sieci infrastruktury technicznej nieruchomości stanowiących własność lub będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Włocławek, dla spółek miejskich będzie stanowić 50% opłaty ustalonej zgodnie z § 1 ust 1.
§ 3. Wynagrodzenie za obciążanie gruntów służebnościami zostanie wniesione w formie jednorazowej opłaty przed zawarciem aktu notarialnego o ustanowienie służebności.
§ 4. Wykonanie zarządzenia powierza się Dyrektorowi Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym.
§ 5. Traci moc Zarządzenie Nr 272/2018 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 28 września 2018 r. w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia należnego Gminie Miasto Włocławek z tytułu obciążenia nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Miasto Włocławek, Miasta na Prawach Powiatu oraz będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Włocławek, służebnościami gruntowymi i przesyłu.
§ 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Włocławek.
Załączniki:
- Zarządzenie Nr 106/2025 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 17 marca 2025 r. (305,49KB)
- Zarządzenie Nr 106/2025 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 17 marca 2025 r.-dokument dostępny cyfrowo (18,44KB)