Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Wyniki głosowania – Włocławski Budżet Obywatelski 2024

Głosowanie nad projektami do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 10 lipca 2023 roku. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 29 propozycji, podzielonych na trzy kategorie – zieloną, instytucjonalną oraz ogólnomiejską. Do realizacji zakwalifikowano łącznie dziesięć projektów.

Formularz na stronie internetowej bo.wloclawek.eu wypełniło 8 786 osób, a łącznie oddano 12 764 głosów. Za ważne uznano ostatecznie 11 957 głosów oddanych przez 8 171 mieszkańców.

W kategorii zielonej zwyciężył projekt „Zielone Przystanki” na kwotę 250 tys. złotych. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Park dla Taty” na kwotę 30 tys. złotych.

Pula przeznaczona na realizację projektów w kategorii zielonej wynosiła 1 mln złotych. Łączny koszt projektów wybranych w głosowaniu wynosi 280 tys. złotych. W związku z tym, zgodnie z § 18 ust. 2a Regulaminu Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, niewykorzystane środki – tj. 720 tys. złotych – zostają przeniesione do puli kategorii ogólnomiejskiej.

W kategorii instytucjonalnej zwyciężył projekt „Miasteczko Ruchu Drogowego oraz Gry Podwórkowe” na kwotę 1 mln złotych.

Pula przeznaczona na realizację projektów w kategorii instytucjonalnej wynosiła 1 mln złotych. Łączny koszt projektów wybranych w głosowaniu wynosi 1 mln złotych.

W kategorii ogólnomiejskiej zwyciężył projekt „Parking przy Mini Osiedlu Dziewińska” na kwotę 1,5 mln złotych. Do realizacji zakwalifikowano również następujące projekty:

  • Senioralia 2024 – Obchody Święta Seniora, na kwotę 70 tys. złotych,
  • Piękne spojrzenie na panoramę Włocławka – infrastruktura na punkcie widokowym na Zawiślu, na kwotę 180 tys. złotych,
  • Karetka Transportowa z wyposażeniem, na kwotę 600 tys. złotych,
  • Przebudowa alejek w Parku im. Władysława Łokietka, na kwotę 1,5 mln złotych,
  • Osiedlowe kino plenerowe, na kwotę 100 tys. złotych,
  • Łączy nas muzyka – koncert włocławskiej młodzieży, na kwotę 30 tys. złotych.

Pula przeznaczona na realizację projektów w kategorii ogólnomiejskiej wynosiła 3,3 mln złotych, a po zwiększeniu jej niewykorzystanymi środkami w puli zielonej (tj. 720 tys. złotych), zgodnie z § 18 ust. 2a Regulaminu Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, pula wynosiła 4,02 mln złotych. Łączny koszt projektów wybranych w głosowaniu wynosi 3,98 mln złotych.

Zgodnie z regulaminem Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, do realizacji skierowane zostały projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów ważnych, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na każdą z kategorii. Jeśli kolejny projekt nie mieści się w pozostałej kwocie, do realizacji kieruje się następny w kolejności projekt, którego koszt nie przekracza pozostałej do wykorzystania kwoty – konieczne jest jednak uzyskanie co najmniej 100 głosów ważnych.

Szczegółowe informacje oraz pełne wyniki głosowania znajdują się na stronie internetowej bo.wloclawek.eu, na stronie internetowej wloclawek.eu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Załączniki:

  1. PDFWyniki głosowania – Włocławski Budżet Obywatelski 2024 (405,53KB)
  2. DOCXWyniki głosowania – Włocławski Budżet Obywatelski 2024-dokument dostępny cyfrowo (37,86KB)
Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego