Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Pola elektromagnetyczne

W dniu 6 czerwca 2022 roku została zawarta umowa współpracy pomiędzy Instytutem Łączności – Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Warszawie a Prezydentem Miasta Włocławek na przeprowadzenie badań poziomów pól elektromagnetycznych w otoczeniu stacji bazowych telefonii komórkowych zlokalizowanych na terenie miasta Włocławek.

W ramach współpracy prowadzone są co roku ciągłe, kilkudniowe pomiary natężenia pola elektromagnetycznego w jednej lokalizacji wytypowanej przez Urząd na terenie miasta Włocławek. Celem tych badań jest przede wszystkim ocena poziomu PEM w odniesieniu do obowiązujących wartości dopuszczalnych.

Z uwagi na poszerzający się zasięg sieci komórkowych, podwyższane standardy transmisji danych, jego szybkość i jakość, współpraca zawarta z Instytutem Łączności ma na celu pozyskanie rzetelnych informacji na temat poziomów pól elektromagnetycznych na terenie miasta Włocławek.

Zgodnie z przepisami prawa (art. 123 ustawy Prawo ochrony środowiska) okresowe badania poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku prowadzi Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Załączniki:

  1. DOCXOpis badań PEM i jego uwarunkowań (1,21MB)
  2. PDFRaport z przeprowadzonych badań PEM na terenie miasta Włocławek. ul. Wyspiańskiego - 2023 rok (3,34MB)
  3. PDFRaport z przeprowadzonych badań PEM na terenie miasta Włocławek.ul. Zielony Rynek - 2022 rok (3,42MB)
Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego